3 ważne zasady przy wybieraniu programu partnerskiego

  1. Przejrzyste zasady rozliczeń – należy dokładnie czytać opisy modeli. Dla przykładu nie każdy CPS po prostu oznacza sprzedaż. Czasem CPS ma definicje ‘sprzedaży dla nowego klienta’, dlatego warto zapoznać się z definicjami i nie kierować się jedynie wysokością stawki, bo co z tego, że niby zarabiamy 100 zł netto za konwersję za sprzedaż dla nowego klienta, skoro może się okazać, że lepiej zaroimy przy stawce 60 zł netto za każdą sprzedaż?
  2. Dostosowanie reklamy do swoich odbiorców – promujesz super produkt, ale nie zarabiasz? Może dlatego, że użytkownicy Twojej strony mają zupełnie inne zainteresowania. Pamiętaj, reklama powinna spełniać oczekiwania jej odbiorców. Im lepiej dostosowujesz reklamę do jej odbiorców tym więcej zarabiasz.
  3. Wsparcie Account – przed wyborem programu partnerskiego poproś pracownika sieci afiliacyjnej o więcej informacji. Dopytuj o możliwe formy promocji programu, działania zakazane oraz każde inne szczegóły, które mogą Ci pomóc. Im więcej wiedzy masz o programie partnerskim tym lepiej możesz ocenić swoje szanse na sukces.