Monetyzacja baz danych – jak zacząć?

 

Monetyzacja baz danych – jak zacząć?

Zastanawiasz się czym jest monetyzacja? To nic innego jak przekształcenie posiadanych dóbr w środki pieniężne. Brzmi skomplikowanie? Niekoniecznie.

W ramach naszej pracy pomagamy w monetyzacji baz danych Klientów – począwszy od skonstruowania zgód zgodnych z aktualnymi wymogami prawa w zakresie ochrony danych osobowych (w tym RODO) po finalizowanie sprzedaży bazy.

 

Monetyzacja baz danych – krok 1

Do rozpoczęcia monetyzacji baz danych niezbędne jest posiadanie odpowiednich zgód na przetwarzanie danych osobowych. Im lepiej skonstruowane zgody, które musi zaakceptować osoba, która trafi do bazy danych, tym większa różnorodności treści i form jakie można wykorzystać w komunikacji marketingowej.

 

Klientów do bazy danych można pozyskiwać:

  • na własnej stronie internetowej,
  • z działalności offlinowej, np. działalność doradcy kredytowego.

Bazę danych można również kupić.

 

 

Monetyzacja bazy danych w marketingu afiliacyjnym – jak to zrobić?

Wystarczy wykonać kilku kroków by zmonetyzować bazę danych:

  1. Znaleźć Sieć Afiliacyjną, która zajmuje się monetyzacją baz danych.
  2. Wybrać odpowiedni program partnerski, np. program partnerski banku, program partnerski podmiotu pozabankowego, program partnerski towarzystwa ubezpieczeniowego.
  3. Dobrać możliwie najbardziej skuteczną formę dotarcia do Klientów, których dane znajdują się w bazie danych, np. mailing, wysyłki smsów.

Dobór programu partnerskiego oraz form dotarcia do Klientów będzie wymagał dostosowania do potrzeb Klientów oraz zebranych zgód na przetwarzanie danych osobowych. Kluczowa dla efektywności działań będzie wiedza o Kliencie – więcej informacji to możliwość lepszego dostosowania treści marketingowych.

Pracownik Sieci Afiliacyjnej, korzystając z doświadczenia z pewnością pomoże wytypować najlepsze rozwiązania – i w zakresie wyboru programu partnerskiego i w zakresie wyboru odpowiednich form i treści marketingowych.

 

 

Efektywna monetyzacja baz danych – jak pracować z bazą danych?

Kluczem do efektywnej monetyzacji bazy danych jest wiedza.

Niezastąpione jest posiadanie jak największej ilości informacji o znajdujących się w nich Klientach, taką informacją może być na przykład data zapisu do bazy danych – zwykle im bliższa momentu, w którym wysyłamy do danego rekordu komunikat, tym lepiej.

Podstawą sukcesu jest jednak ciągła aktualizacja danych oraz powiększanie bazy. Praca na bazie danych to przede wszystkim ciągła aktualizacja danych i zainteresowań Klientów. Ważne by zarządzanie bazą danych opierało się także na informacjach zwrotnych od Reklamodawców, czyli informacja o tym, w jaki sposób zakończyła się interakcja Klient – Reklamodawca. To pozwoli na lepsze dopasowywanie ofert do Klientów w przyszłości.

Najważniejsze by chcieć pracować nad bazą i nie zakładać, że od razu uda się wykorzystać cały jej potencjał. Z czasem nabywa się więcej informacji i wyczucia, co przyczynia się do osiągania wyższej skuteczności działań.

Jeśli nadal masz pytania na temat monetyzacji baz danych lub posiadasz bazę danych, którą chcesz zmonetyzować napisz do nas na adres info@solutions4ad.com

 

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *