Kilka słów o afiliacji

Kilka słów o afiliacji

Czy kiedy mówisz znajomym, że zarabiasz na afiliacji to patrzą na Ciebie pytająco?
A może zastanawiasz się co to jest afiliacja, bo ktoś chwalił się, że znalazł sposób na zarabianie w Internecie? Pigułka informacji o afiliacji.

 

Czym jest afiliacja?

To nic innego jak zarabianie pieniędzy za polecanie produktów i usług w Internecie.

 

Czym jest Sieć Afiliacyjna i program partnerski?

Sieć afiliacyjna (inaczej sieć partnerska) to z jednej strony specjalistyczna technologia afiliacyjna, a z drugiej osoby, które dzięki tej właśnie technologii, wiedzy oraz  znajomości rynku i jego uczestników, rozwijają programy partnerskie.

Sieć afiliacyjna przede wszystkim umożliwia współpracę pomiędzy Reklamodawcami, czyli tymi, którzy udostępniają swoje produkty i usługi do promocji oraz Wydawcami (inaczej źródła ruchu), czyli tymi, którzy chcą te produkty i usługi promować.

Program partnerski to nic innego jak udostępniona przez Reklamodawcę kampania reklamowa, w której może uczestniczyć Wydawca.

 

Kim jest Wydawca?

Wydawca, to inaczej Partner Sieci Afiliacyjnej. Posiada on dostęp do technologii afiliacyjnej używanej przez Sieć, w której jest zarejestrowany. Partner posiada coś czego potrzebuje Reklamodawca – potencjalnych Klientów, zainteresowanych zakupem dóbr i usług.  Klientami mogą być użytkownicy strony internetowej, rekordy baz danych lub interesariusze, np. pośredników finansowych.

 

Jak to działa?

To proste. Wybierasz sieć afiliacyjną, potem program partnerski, który chcesz polecać i działasz!

Co najważniejsze afiliacja nastawiona jest na efekt, dlatego rozliczenie wszelkich działań reklamowych dostępne jest w modelach efektywnościowych, np. za sprzedaż.

Kto na tym zyskuje? Wszyscy.
Afiliacja to taki system win-win-win, dlatego, że każdy jej uczestnik coś zyskuje – Reklamodawca sprzedaje swój produkt lub usługę i dzieli się przychodem z transakcji, Wydawca otrzymuje prowizję za pracę, którą wykonał by pozyskać Klienta dla Reklamodawcy, Sieć afiliacyjna zarabia prowizję za obsługę programu  partnerskiego, a Klient może cieszyć się z udanego zakupy lub znalezienia idealnej oferty danej usługi.

Pamiętajmy o relacjach! To one są kluczem do skuteczności jakichkolwiek działań afiliacyjnych. Dobre relacje Wydawcy z Siecią afiliacyjną to większe wsparcie i lepsza współpraca z obu stron. Sprawdzone i uczciwe relacje pomiędzy Reklamodawcą, a Siecią afiliacyjną to gwarancja negocjacji specjalnych stawek, rzetelności rozliczeń i maksymalnego udziału najlepszych źródeł ruchu w kampanii.

Afiliacja tylko z pozoru wydaje się niezrozumiała, w praktyce można nauczyć się jej zasad szybciej niż jazdy na rowerze!

A teraz, kiedy wszystko jest już jasne, zapraszam do współpracy 🙂

Powodzenia!

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *