Afiliacja – zarabianie w 8 krokach

 

Afiliacja – zarabianie w 8 krokach

Kiedy wybierasz internet jako źródło Twoich dochodów, prędzej, czy później zaczniesz rozważać możliwości, które może dać Tobie afiliacja. A daje całkiem sporo – możliwość pracy w dowolnym miejscu na Ziemi, pełną dowolność w wyborze mediów i form przekazu, przyjemność płynącą z relacji rozwijanych w ramach stworzonej przez siebie społeczności, poczucie niezależności, no i oczywiście całkiem niezłe możliwości zarobkowania. Na czym dokładnie polega afiliacja i od czego zacząć działania w marketingu afiliacyjnym?

 

 

Afiliacja – efektywnie

Rozpoczynając działania w marketingu afiliacyjnym, tak naprawdę wchodzisz w układ pomiędzy Sprzedawcą, a Klientem. Twoim zadaniem jest tu wspieranie Sprzedawcy w pozyskiwaniu klientów lub zwiększaniu sprzedaży. Wszystkie Twoje działania – działania Wydawcy – muszą być zgodne ze strategią wyznaczoną przez Sprzedawcę. Za skuteczny marketing afiliacyjny otrzymujesz określoną w umowie prowizję.

Udana współpraca w ramach jednego programu partnerskiego może zachęcić Cię do poszerzenia liczby Sprzedawców, na rzecz których będziesz działać. Wszak więcej programów partnerskich to szersza oferta dla Twojej społeczności i możliwość większych zarobków. Oprócz bezspornych korzyści istnieją jednak również negatywne aspekty szerokiej działalności afiliacyjnej prowadzonej w pojedynkę. Pierwszym z problemów, z którym należy się zmierzyć jest wyszukiwanie odpowiednich partnerów w internecie i nawiązywanie z nimi współpracy. Każdy kolejny partner oznacza też nowe warunki rozliczeń – nie zawsze korzystne. Jak to ogarnąć?

Jeśli chcesz działać w programach partnerskich wygodnie i skutecznie, dołączasz do sieci afiliacyjnej. Wraz z innymi marketingowcami stajesz się wówczas częścią zespołu bazującego na fachowej wiedzy, wspólnych doświadczeniach i sprawdzonych mechanizmach działania. Co najważniejsze, sieć afiliacyjna udostępnia własne narzędzia informatyczne ułatwiające zarabianie dzięki afiliacji.

 

 

Konwersja podstawą afiliacji

Współpraca Sprzedawców z Partnerami opiera się na oczekiwaniu, że wspólne działania doprowadzą do zwiększenia stanu posiadania Sprzedających. Zatem w mniejszym stopniu afiliacja dotyczy kliknięć w baner reklamowy, a w większym – konwersji. Konwersją może być samo pozostawienie przez Klienta danych kontaktowych, ale z pewnością wyżej punktowane będzie wypełnienie formularza, po którym klient dokonuje zakupu. Czy jak Wydawca możesz w jakiś sposób sprawdzić jak rzeczywiście postąpił klient? Tu z pewnością dobrze sprawdza się działanie w ramach sieci afiliacyjnej i wykorzystanie jej systemów informatycznych.

Działając w ramach sieci afiliacyjnej, korzystasz z jej wsparcia. Możesz więc zająć się tym, co jest sensem afiliacji – pracą nad rozbudowywaniem relacji z własną społecznością, budowaniem zaufania i przyciąganiem klientów.

 

 

Warunki współpracy w marketingu partnerskim

Zarabiając w sieci afiliacyjnej, działasz w oparciu o dwa rodzaje wytycznych. Podstawą współpracy jest regulamin sieci afiliacyjnej, natomiast każdy program partnerski jest obwarowany warunkami wyznaczonymi przez Sprzedawcę (Reklamodawcę).

Regulamin sieci afiliacyjnej zawiera określenia pojęć istotnych w marketingu afiliacyjnym, w tym charakterystykę podmiotów współpracujących w ramach sieci oraz opisy modeli opłat. Ponadto z regulaminu dowiesz się jakie są warunki przystąpienia do sieci afiliacyjnej, warunki wypłaty prowizji, jakie są obowiązki partnerów działających w ramach sieci, a w reszcie, w jaki sposób możesz zakończyć działalność w ramach sieci.

Warunki kampanii afiliacyjnej określają dopuszczone sposoby promocji (np. display, mailing, media społecznościowe, aplikacje), model opłat i stawkę, ograniczenia i inne uwagi.

 

 

Podstawy marketingu afiliacyjnego

Trzy podstawowe elementy strategii marketingu afiliacyjnego online to:

  • strona internetowa, profil / grupa w mediach społecznościowych lub lista mailingowa – atrakcyjne, dobrze zaprojektowane media są bazą agregującą Twoje treści i miejscem skupiającym wokół siebie społeczność ;
  • content marketing – inaczej marketing treści – treść kierowana do społeczności ma ogromne znaczenie dla skuteczności afiliacji, dlatego warto dobrze zaplanować nie tylko zawartość merytoryczną, ale też charakter przekazu i jego formę;
  • sieć afiliacyjna – wsparcie merytoryczne i techniczne dla Twoich działań – dzięki niej możesz liczyć na pomoc doświadczonych marketingowców, korzystać z oprogramowania ułatwiającego rozliczanie transakcji i naliczanie prowizji, czy działać na lepszych warunkach współpracy pomiędzy partnerami programów niż te, które jesteś w stanie wynegocjować indywidualnie.

O tym, jak dopracować poszczególne elementy marketingu afiliacyjnego i przygotować się do kampanii, by osiągnąć sukces w afiliacji, przeczytasz we wpisie Kampania afiliacyjna okiem wydawcy .

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *