Jak prowadzić skuteczny e-mail marketing?

 

Jak prowadzić skuteczny e-mail marketing

Skuteczny e-mail marketing może generować pokaźne zyski w afiliacji. Aby tak było, nie wystarczy przesyłać w sugestywnych treści potencjalnym klientom. Należy sprostać technicznym wymaganiom stawianym nadawcom e-mailingu. Liczy się też znajomość preferencji swojej grupy odbiorców i dostosowanie się do nich.

Wykorzystujesz e-mail marketing w afiliacji, ale Twoje maile nie konwertują? Być może odbiorcy w ogóle ich wyczekują. Może czekają na nie, ale z jakiś powodów ich nie otwierają. A może sytuacja jest inna? Może wskaźnik otwarć e-maili (Open Rate) jest wysoki, lecz odbiorcy nie klikają w linki partnerskie? Co może być nie tak? Przygotowaliśmy listę typowych błędów e-mail marketingu. Ich wyeliminowanie może zwiększyć Twoje szanse na zyski.

 

 

6 pułapek e-mail marketingu

1. Niska jakość listy mailingowej

Wysyłanie e-maili do odbiorców, którzy nie są zainteresowani otrzymywaniem treści od Ciebie, może być przyczyną dużej ilości odrzuceń. Warto co jakiś czas zaktualizować swoją listę mailingową, ponieważ wysoki wskaźnik odrzuceń może wpłynąć na dostarczanie kolejnych e-maili od Ciebie.

 

 

2. Nieefektywny system mailingowy lub jego brak

Przygodę z e-mail marketingiem warto rozpocząć, dysponując sprawdzonymi narzędziami do jego wysyłki e-maili. Dobrze jest przetestować kilka dobrej jakości systemów, np.Freshmail, GetResponse, Mailchamp, czy Mailerlite.

 

 

3. Spamerskie wyrazy w mailach

Używanie zwrotów używanych w sprzedaży, takich jak “darmowy”, “oferta specjalna”, “kup teraz” może narazić Twoje wiadomości na blokadę ze strony filtrów antyspamowych. Więcej na temat samych filtrów możesz dowiedzieć się m.in. w poradniku Freshmail “Jak unikać fitlrów antyspamowych”.

 

 

4. Nieodpowiednie proporcje grafiki i treści

Filtry antyspamowe badają zawartość maili na różne sposoby, między innymi weryfikowany jest stosunek treści do grafiki. Jeśli w mailu jest zbyt dużo obrazów lub gdy występuje jeden obraz dużych rozmiarów to istnieje duże prawdopodobieństwo, że mail trafi do spamu.

 

 

5. Nieodpowiedni czas wysyłki e-maili

Skuteczny e-mail marketing wymaga ciągłych analiz. Na wykresach zamieszczonych w poście Zarabianie na afiliacji – Segmentacja odbiorców maili określone są niektóre preferencje poszczególnych grup odbiorców. Między innymi jest tam informacja, iż zbyt częste wysyłki maili irytują 52% mężczyzn, ale jeśli chodzi o kobiety to wskaźnik ten jest dużo niższy i wynosi 37%. Porównując poziom irytacji w różnych grupach wiekowych, można również zauważyć istotne różnice.

Warto zidentyfikować i dobrze poznać preferencje swojej grupy odbiorców. Warto też zbadać, w których dniach tygodnia i / lub w jakich godzinach osoby z tej grupy zwykle odbierają pocztę e-mailową. W ten sposób można zdecydowanie obniżyć współczynnik odrzuceń.

 

 

6. Nieregularna wysyłka e-maili

Wydawcy, którzy decydują się na afiliację drogą e-mailową zwykle czynią to niezwykle regularnie. To popłaca. Odbiorcy, którzy są zainteresowani wiadomościami od Ciebie spodziewają się w miarę systematycznych maili.

Twoim zadaniem jest określenie, jak często chcą oni otrzymywać Twoją korespondencję (raz na tydzień, raz na miesiąc, czy może raz na kwartał) i utrzymywanie regularności w wysyłce.

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *