Link polecający – fakty i mity

 

Link polecający – fakty i mity

Link polecający to nic innego jak link przeznaczony do promocji wybranego programu partnerskiego. Można go pobrać ze swojego konta partnerskiego w systemie partnerski, w którym jest się zarejestrowanym.

Z pracy z naszymi partnerami wynika, że początkujący użytkownicy systemów potrzebują pomocy przy pierwszych próbach pobierania linków. Jednocześnie szukają informacji na temat działania linków polecających.
Dlatego w oparciu o dotychczasowe doświadczenia przedstawiam listę faktów i mitów na temat działania linków polecających.

 

 

Fakt. Link, który znajduje się w systemie na moim koncie partnerskim jest przeznaczony tylko dla mnie.

Prawidłowo działająca technologia afiliacyjna (system afiliacyjny/platforma afiliacyjna) udostępni Ci link należący jedynie do Ciebie i nie daje możliwości pobrania linku innego partnera sieci afiliacyjnej.

 

 

Mit. Akcje (konwersje) wygenerowane przez pobrany przeze mnie link polecający zliczą się na kogoś innego.

Poprawnie pobrany link polecający zapewnia rzetelność statystyk, oznacza to, że gwarantuje poprawne zliczanie się akcji (konwersji), co zobaczysz na swoim koncie. Jak sprawdzić czy link na pewno został dobrze pobrany i działa? Skontaktuj się ze swoim opiekunem ze strony sieci afiliacyjnej.

 

 

Fakt. Przed rozpoczęciem działań warto zrobić test linku polecającego (lub baneru lub innej wybranej kreacji).

Test potwierdzi poprawność pobranego linku. Jeśli nie wiesz jak go wykonać skontaktuj się ze swoim opiekunem.

 

 

Mit. System zliczający zawsze zlicza akcje (konwersje) wykonane z linku polecającego, nawet jeśli są wykonane z jednego IP.

Systemy afiliacyjne posiadają zabezpieczenia antyfraudowe, więc nie można mieć pewności, że akcje wykonane z jednego IP się zliczą w systemie. Dodatkowo reklamodawca może zakazać takich praktyk. Jeśli tak stworzone akcje nie zliczają się w systemie, nie musi to oznaczać, że link polecający nie działa poprawnie.

 

 

Fakt. Skrócenie linku polecającego może powodować błędy w zliczaniu.

W teorii skracanie linku nie powinno mieć wpływu na jego działanie. Praktyka pokazuje, że bywa różnie. Najlepiej zapytaj swojego opiekuna o polecane narzędzie do skracania linków i koniecznie przeprowadź test.

 

 

Mit. Linki polecające pozwalają sieciom afiliacyjnym na sczytywanie przez systemy afiliacyjne danych Klientów z formularzy znajdujących się na stronach reklamowanych programów partnerskich.

Sam link polecający pozwala jedynie na płynne przejście na stronę reklamodawcy bezpośrednio z tego linku lub innej kreacji reklamowej. Formularze znajdują się na stronach reklamodawców i to oni posiadają możliwości sczytywania danych Klientów. Oczywiście istnieją takie programy partnerskie, które należą do sieci afiliacyjnych, ale to nie linki polecające są odpowiedzialne za pobieranie danych.

 

 

Fakt. Reklamodawca może otrzymywać od sieci afiliacyjnej oznaczenie partnera, dzięki czemu możliwe jest premiowanie lub ograniczanie jego działań.

Technologie afiliacyjne (a przynajmniej większość) pozwalają na przekazywanie reklamodawcom oznaczeń partnera, w takich wypadkach reklamodawca zna jego potencjał. Przekazywanie oznaczeń partnera nie równa się przekazywaniu jego danych osobowy. Oznaczenie wydawcy to często numeryczny lub alfanumeryczny ciąg znaków nadawany mu w momencie rejestracji. Oznaczenie to jest indywidualne dla każdego wydawcy i, zależnie od używanej przez sieć afiliacyjną technologii, może być widoczne w linku polecającym.

Link polecający to najprostsze narzędzie służące do prowadzenia działań reklamowych. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do ich działania to skorzystaj z pomocy pracownika sieci afiliacyjnej.

Powodzenia!

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *