Programy partnerskie – jak zarabiać więcej na afiliacji

 

Programy partnerskie – jak zarabiać więcej na afiliacji

Programy partnerskie mogą być źródłem przyzwoitych dochodów. Zgodzi się z tym każdy, kto na afiliacji zarobił sporą sumę. A co z tymi, którzy swoje zarobki w programach partnerskich określają jako przeciętne? Czy mogą liczyć na więcej?

Podstawą sukcesu jest wybór właściwych programów partnerskich. A zatem, jeśli chcesz zarabiać więcej, zweryfikuj dotychczasowe działania oraz narzędzia, z których korzystasz. Zastanów się, co i w jaki sposób możesz zmienić, by osiągnąć cel. Oto nasza lista, która pomoże Ci wykonać to zadanie.

 

 

(Ponownie) zdefiniuj swoją grupę docelową

Wiesz, kto jest Twoją grupą docelową? Jeśli nie masz ściśle określonych profili swoich odbiorców, koniecznie je opracuj. Przygotuj sylwetki typowych przedstawicieli skupionej wokół Ciebie społeczności. Przypisz im nie tylko dane demograficzne, ale również informacje szczegółowe. Sprecyzuj co robią Twoi odbiorcy zawodowo i w czasie wolnym, gdzie przebywają, co lubią, jakie mają problemy. Sprawdź, gdzie szukają rozwiązań i jak rozwiązują problemy.

Weryfikuj co jakiś czas dane o swoich odbiorcach. Prawdopodobnie Twój blog, profil w mediach społecznościowych lub inne media, które prowadzisz ewoluują w czasie. Zmieniasz tematykę, Twoje wypowiedzi są coraz dojrzalsze. A zatem i odbiorca formułowanych przez Ciebie przekazów mógł się zmienić. Być może profil, który powstał wcześniej jest już w dużej części lub w ogóle nieaktualny.

 

 

Sprawdź opinie o programach partnerskich i produktach

Negatywne opinie rozchodzą się w sieci internetowej jak świeże bułeczki. Powinni o tym pamiętać Ci, którzy mimo oferowania produktów cieszących się początkowo dużym powodzeniem, notują stałe spadki skuteczności.

Dobrym nawykiem jest okresowe sprawdzenie polecanego produktu (zarówno funkcjonalności samego produktu i jego jakości, jak i jakości obsługi sprzedażowej oraz serwisu posprzedażowego). Może się okazać, że od dłuższego czasu promujesz coś, co się nie sprawdza. Proś partnera o próbki produktów, czytaj opinie, śledź komentarze w mediach społecznościowych. Rób wszystko, by odsiewać mało atrakcyjne oferty i skupiać się na intratnych przedsięwzięciach.

 

 

Zastanów się, czy możesz oferować więcej

Sprawdź, czy zbyt nie zawężasz kategorii proponowanych produktów. Być może lepsze efekty przyniesie przygotowanie szerszej oferty, nawet takiej, która nieznacznie wychodzi poza poruszaną przez Ciebie tematykę, ale będzie wartościowa dla Twoich odbiorców. Pomyśl, czy możesz polecać produkty konkurencyjne względem siebie, substytuty lub produkty uzupełniające.

 

 

Wybieraj programy partnerskie, na których można zarobić

Zweryfikuj programy partnerskie, w których działasz i oceń ich rentowność, łatwość obsługi oraz warunki współpracy. Tu przydatny będzie profil Twoich odbiorców.

Jeśli społeczność, której polecasz produkty jest nastawiona na luksusowe, drogie i unikalne rozwiązania, prawdopodobnie lepiej będzie zbudować dla niej ofertę złożoną z produktów dobrej jakości, cennych i (co za tym idzie) z wysoką marżą.

W przypadku odbiorców mniej wymagających, korzystniejsza może okazać się oferta złożona z produktów tańszych, z niższą marżą, ale z wysokim wolumenem sprzedaży.

Sprawdź, który z programów partnerskich gwarantuje najlepsze wsparcie – zarówno w zakresie obsługi panelu administracyjnego, poznania programu i produktu, jak i przygotowania najlepszej kreacji dla Twoich odbiorców. Wszystkie te czynniki są ważne, ponieważ gorzej dopracowane programy afiliacyjne wiążą się z większą ilością poświęconego im czasu, większą liczbą nieefektywnych działań, a często też z niższymi dochodami.

 

 

Rozważ współpracę z siecią afiliacyjną

Jeśli chcesz oferować swojemu odbiorcy większą liczbę produktów konkurujących ze sobą firm, ale męczy Cię ustalanie warunków współpracy z każdym partnerem z osobna, jeśli lubisz pracować na jednolitych, stałych, znanych Ci zasadach i cenisz sobie komfort pracy, rozważ możliwość współpracy ze sprawdzoną siecią afiliacyjną.

W czym może Ci to pomóc? Zespół tworzący sieć afiliacyjną ma zwykle szersze spojrzenie, niż twórca pojedynczego programu partnerskiego. Sieć daje też szersze możliwości – wszystkich reklamodawców skupia w jednym miejscu.

Wsparcie, na które możesz liczyć będzie ukierunkowane na rozwój Twojego biznesu, wykorzystywanie Twoich szans i generowanie Twoich zysków. Duża liczba użytkowników wymusza na szanujących się sieciach afiliacyjnych pracę nad coraz lepszymi rozwiązaniami – zarówno pod względem obsługi paneli administracyjnych, sprawności systemów trackingowych, jak i transparentności i szybkości rozliczeń.

Chcesz dołączyć do sieci afiliacyjnej Solutions4Ad? Napisz do nas!

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *