Czy na afiliacji można zarobić?

 

Czy na afiliacji można zarobić?

Afiliacja to część marketingu online. Pozwala na zarabianie prowizji za polecanie, czyli umieszczanie linków i banerów na stronach internetowych, blogach, profilach w mediach społecznościowych i zarabianie na wykonywaniu przez odwiedzających stronę, bloga lub profil akcji.

 

Dlaczego afiliacja jest skuteczną formą zarabiania?

Afiliacja, czyli marketing afiliacyjny, powstała w następstwie rozwoju Internetu oraz przenoszenia części aktywności do sieci. Według raportu Digital 2020 już ponad 4,5 mld ludzi na świecie posiada dostęp do Internetu, co pokazuje, że Internet jest ważna częścią codzienności współcześnie żyjących ludzi.

Przeciętny Polak spędza ponad 6 godzin dziennie na surfowanie po sieci. Nieco więcej niż połowę tego czasu spędza wpatrując się w ekran swojego smartfona. Producenci oraz usługodawcy chcąc wykorzystać potencjał Internetu, realizują przeróżne działania marketingowe, a jednym z nim jest wykorzystanie marketingu afiliacyjnego do pozyskiwania nowych Klientów.

Żyjemy w czasach, w których za pomocą Internetu możemy już nie tylko przeglądać strony internetowe i porozmawiać z bliskimi, ale zrobić zakupy w niemal każdym kraju świata, porównać i i zarezerwować wycieczkę, zabukować hotel, kupić bilet lotniczy, założyć konto bankowe, złożyć wniosek o kredyt, kupić ubezpieczenie samochodu…

Afiliacja to bardzo elastyczna forma współpracy pomiędzy takimi podmiotami jak Reklamodawca – Sieć Afiliacyjna – Wydawca.

Ilość działań oraz form dotarcia do Klient jest nieograniczona. Nie ma jednej skutecznej zasady organizującej działania afiliacyjne, dlatego Reklamodawcy mogę korzystać ze zróżnicowanych pomysłów Wydawców, czyli źródeł ruchu, na pozyskiwanie ruchu (osób lub firm zainteresowanych dana ofertą), tym samym zwiększa się zasięg działań mogących pomóc w dotarciu do grup docelowych Klientów. Jednak zawsze sprawdzaj, czy Reklamodawca nie określił działań zabronionych!

Obecne na rynku Sieci Afiliacyjne mają ogromne doświadczenie w prowadzeniu programów partnerskich, pozyskiwaniu oraz obsłudze Wydawców. Warto zdać się na ich wiedzę oraz kompetencję.

 

 

Kto może zarobić na afiliacji?

Każdy!

Reklamodawca, czyli podmiot posiadający produkt lub usługę, którą chce sprzedać. Ale może nim być również podmiot zajmujący się zbieraniem, agregowaniem i przetwarzaniem danych, np. baza mailingowa, porównywarka, czy callcenter. Czasem Reklamodawca może być zainteresowany jedynie zwiększeniem użytkowników strony, a niekoniecznie sprzedażą czegokolwiek. Reklamodawcą może być każdy, kto wyraża chęć płacenia za wykonanie określonych akcji na swojej stronie internetowej.

Wydawca, czyli Partner Sieci Afiliacyjnej. Podmiot, który jest zarejestrowany w Sieci Afiliacyjnej, ma dostęp do programów partnerskich oraz kreacji reklamowych. Może to być – strona internetowa, baza mailingowa, pośrednik ubezpieczeniowy i każdy inny, który ma możliwości dotarcia do potencjalnego Klienta Reklamodawcy. Wydawcę nazywa się inaczej źródłem ruchu, ze względu na to, że dostarcza ‘ruch’ (trafiic) na stronę Reklamodawcy za pomocą linków i kreacji reklamowych.

 

 

Ile można zarobić na afiliacji?

Zarobki są zależne od skuteczności oraz skali prowadzonych działań. Afiliacja to forma marketingu, w której wynagradza się efekt.

Najwięksi Wydawcy potrafią zarabiać sześciocyfrowe prowizje! Przez dużego Wydawcę rozumiemy kogoś, kto prowadzi zróżnicowane oraz bardzo intensywne działania, np. posiada bazę danych swoich Klientów, posiada o nich dużą wiedzę, więc jest w stanie odpowiednio profilować formy oraz treści reklam oraz prowadzi działania w Google (uważaj! Czasem mogą być zakazane!).

Mniejsi Wydawcy na przykład posiadacze stron internetowych z 2/3 strony w Google mogą miesięcznie dorobić kilkadziesiąt lub kilkaset złotych. Im lepiej dostosowane treści reklamowe do jej odbiorców tym większe szansę na wyższy zarobek.

Nie ma co się zrażać, niejeden mały Wydawca z biegiem czasu stał się dużym!

 

 

Od czego zależy wysokość zarobków w afiliacji?

Zarobki będą zależały od kilku czynników:

  • wiedzy na temat odbiorców reklam – użytkowników strony, rekordów w bazie mailingowej, itd.;
  • odpowiednio dobrany program partnerski, forma oraz treść reklamowa;
  • relacji z Siecią Afiliacyjną;
  • intensywności działań;
  • zróżnicowania form pozyskiwania ruchu;
  • wiedzy na temat funkcjonowania rynku;
  • wiedzy na temat działania marketingu afiliacyjnego.

Zarejestruj się i sprawdź ile możesz zarobić!


Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *