Reklama natywna – dlaczego warto?

 

Reklama natywna – dlaczego warto?

Reklama natywna – czym jest?

Reklama natywna to rodzaj reklamy, która stanowi integralną część strony internetowej.
Może to być notatka, artykuł, zdjęcie, nagranie wideo o wartościowej, interesującej i kontekstowej treści. W przeciwieństwie do standardowej reklamy displayowej, nie ma na celu jedynie przykucia uwagi i przekserowania na stronę sprzedażową.

 

 

Czym reklama natywna równi się od artykułu sponsorowanego?

Treść reklamy natywnej może istnieć niezależnie od informacji o reklamodawcy, czy reklamowanym produkcie. Oznacza to, że gdybyśmy usunęli z tekstu informacje o reklamodawcy i produkcie, tekst nadal miałby sens. Artykuł sponsorowany dużo bardziej skupia się na informacjach o reklamodawcy.

Dlaczego reklama natywna jest tak skuteczna?

Reklama natywna nie jest nachalna i nie ma charakteru czysto sprzedażowego, przez co jest lepiej przyjmowana przez odbiorców. Jest postrzegana jako wartościowa treść, która wpasowuje się w content na stronie. Tym samym staje się bardziej wiarygodna i godna zaufania. Informacje zawarte w tej formie reklamy są dużo lepiej przyswajane przez internautów, ponieważ nie jest ona traktowana jako reklama.

 

 

Jakie są wady reklamy natywnej?

Przygotowanie dobrej treści reklamy natywnej nie jest proste. Należy pamiętać, że reklama natywna jedynie udaje, że nie jest reklamą. Źle przygotowana treść może spowodować, że odbiorca poczuje się oszukany.

Reklama natywna jest droga. Przygotowanie tej formy pochłania wiele czasu i zasobów. Źle przygotowana, zawierająca błędy i będąca nieciekawa może źle wpłynąć na postrzeganie reklamodawcy. To może z kolei zmniejszyć atrakcyjność marketingową strony internetowej dla kolejnych zleceniodawców lub odbiorów.

Podsumowując – reklama natywna ma za zadanie udawać, że wcale reklamą nie jest. Jedynie rzetelne informacje zawarte w jej treści gwarantują jej skuteczność. Warto inwestować w te formę ze względu na jej nienachlany charakter i łatwość w odbiorze.

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *