Sieci afiliacyjne i ich systemy trackingowe

 

Sieci afiliacyjne i ich systemy trackingowe

Systemy trackingowe stworzone dla afiliacji dają możliwości prowadzenia marketingu afiliacyjnego w pełnym wymiarze. Nie tylko umożliwiają tworzenie linków partnerskich i zliczanie prowizji, ale również oferują dużo bardziej zaawansowane opcje. Jest to istotne z punktu widzenia zarówno Wydawcy, jak i Reklamodawcy. Profesjonalne sieci afiliacyjne działają na dobrych systemach afiliacyjnych takich jak Post Affiliate Pro czy HasOffers.

 

 

Dlaczego warto wiedzieć, na jakim systemie pracuje sieć afiliacyjna?

Wydawcy programów partnerskich dostają swoje linki partnerskie i za ich pomocą promują programy partnerskie. Jeden link partnerski kieruje do jednej kampanii. Dla początkującego Wydawcy takie rozwiązanie jest wystarczające. Później jednak początkujący Wydawca zmienia się w bardziej zaawansowanego — prowadzi kilka stron, wysyła mailingi i działa w social mediach. Jego działania są coraz bardziej skomplikowane i wymagają profesjonalnych narzędzi.

Kiedy liczba źródeł ruchu się zwiększa, kłopot stanowi brak możliwości rozróżnienia, z którego źródła pochodzą konwersje. W takiej sytuacji pomocne są kanały. Kanały można dodać w swoim panelu, a później dołączyć ich oznaczenia w swoim linku partnerskim. Kanały można tworzyć bez ograniczeń, również ich nazwy nie są sztywno określone. Można zatem stworzyć kanały np. mailing, first-page, second-page, facebook. Narzędzie jest bardzo proste w użyciu i bardzo przydatne.

Inną bardzo ważną opcją jest możliwość dodania własnych parametrów do konwersji. Jest to niezbędne dla zaawansowanych Wydawców. Parametry te mogą spełniać funkcję kanałów i służyć do rozróżniania z góry ustalonych źródeł. Najważniejszą jednak różnicą jest fakt, że parametry mogą być nadawane dynamicznie przez obcy system.

Kolejną funkcją każdego profesjonalnego systemu afiliacyjnego jest tracking code Wydawcy. Tracking code Wydawcy daje możliwość integracji systemu afiliacyjnego z systemem Wydawcy. Wydawca może dodać postback lub pixel ze swojego systemu. Dzięki temu informacje o konwersjach będą w czasie rzeczywistym przekazywane do jego własnego systemu. W przekazywanych danych mogą znaleźć się wszystkie informacje o konwersji. W zależności od potrzeb Wydawcy może to być np. nawa kampanii, kanał, IP użytkownika itp.

 

 

Tracking – możliwości, o których się nie mówi.

Testowanie integracji to jedna z naturalnych czynności zarówno dla Wydawców, Reklamodaców, jak i sieci afiliacyjnych. Testowanie trackingu odbywa się m.in. podczas włączania nowego programu partnerskiego przez sieć, czy podłączania się nowego Wydawcy. Dla wszystkich stron jest to czynność niezbędna, ale często też problematyczna. Jeżeli testy nie kończą się powodzeniem, niezastąpione okazują się opcje analizy logów danego zdarzenia. Z takimi możliwościami sieć jest w stanie szybko namierzyć miejsce, w którym występuje problem i zlecić naprawienie błędów. Dodatkowo ponowne wykonanie testów również jest zdecydowanie mniej uciążliwe.

Wybierając sieć afiliacyjną, warto zainteresować się oprogramowaniem, z którego korzysta. Bez względu na to, czy jesteś Wydawcą, czy Reklamodawcą możliwości technologiczne sieci mają wpływ na tempo i rozwój waszej współpracy.

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *