Sposoby i narzędzia służące do dostarczania ruchu

 

Sposoby i narzędzia służące do dostarczania ruchu

Programy partnerskie polegają na tym, że partnerzy pozyskują klientów dla sklepów lub firm usługowych. W zamian za to dostają ustaloną z góry prowizję. Możliwości dostarczania ruchu, bo tak nazywa się pozyskiwanie klientów, są w zasadzie nieograniczone – sięgają nawet działań off-line. Samodzielny program partnerski zazwyczaj udostępnia partnerom wyłącznie link i grafiki przeznaczone do promocji. Czy warto jednak ograniczać się do tych dwóch opcji, skoro można mieć więcej?

 

Program partnerski a sieć afiliacyjna – narzędzia dla Wydawców

Różnica pomiędzy samodzielnym programem partnerskim a siecią afiliacyjną jest w tym zakresie bardzo znacząca. Firma prowadząca swój własny program poleceń zawsze prowadzi go jako część działań marketingowych. Nie skupia na nim swojej działalności. Zaś sieć afiliacyjna funkcjonuje dzięki programom partnerskim, a w konsekwencji dba o nie dużo intensywniej. Gromadzenie w jednym miejscu jak największej liczby programów partnerskich i dbanie o jak najlepsze warunki to tylko część zalet.

Jeżeli więc zdecydujemy się na współpracę z sieciami afiliacyjnymi warto zwrócić uwagę, jakie konkretnie możliwości współpracy oferują. Narzędzia do promocji to szerokie pojęcie, dlatego warto być świadomym, czego możemy oczekiwać jako partnerzy. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne narzędzia i sposoby, służące do dostarczania ruchu. Ich nazwy są umowne, a każda sieć i parter może określać je inaczej.

 

 

Jak można pozyskiwać ruch do programów partnerskich?

  1. Linki, banery, kreacje mailingowe – podstawowa paczka materiałów służących do promocji programu partnerskiego. Przeznaczona dla Wydawców display, czyli właścicieli stron internetowych lub kanałów social mediach oraz właścicieli baz mailingowych.
  2. Widżety na stronę – dodatki na strony www automatycznie podlinkowane linkami Wydawcy. Sieci afiliacyjne oferują m.in. widżety produktowe, porównywarki finansowe, a nawet szablonowe strony www dla tych, którzy nie posiadają swoich własnych, a jednak mają grono potencjalnych Klientów.
  3. API – bezpośrednia komunikacja pomiędzy systemem Wydawcy a programem partnerskim. Opcja np. dla tych Wydawców, którzy zbierają dane na multiformularzu i chcą przekazywać je do kilku Reklamodawców w czasie rzeczywistym.
  4. Przesyłanie baz danych – forma uczestniczenia w programie poprzez wgrywanie plików z danymi do serwisu Reklamodawcy. Polecana dla tych, którzy posiadają już duże zbiory danych, a następnie filtrują je i dopasowują do konkretnych programów partnerskich.

Przedstawiona wyżej lista nie jest listą pełną i zamkniętą. Wraz z rozwojem afiliacji i technologii partnerzy sieci afiliacyjnych będą mieli coraz szerszą gamę narzędzi do wyboru. Jest to bardzo pozytywne zjawisko w afiliacji przynoszące korzyści wszystkim jej stronom. A jeżeli jesteś Wydawcą i nie wiesz, które narzędzie będzie najlepsze właśnie dla Ciebie zawsze warto skontaktować się z zespołem sieci afiliacyjnej i porozmawiać. Wymiana zdań i poznanie wzajemnych potrzeb może spowodować efektywniejszą i przyjemniejszą współpracę.

 

 

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *